Recepty pro milovníky hub

Houby

9. července 2013 v 11:02 | Ano
Uvaříme široké nudle, podusíme nakrájené houby na kmínu a cibulce. Pak podusíme nakrájené hlávkové zelí, také na kmíně. Vše smícháme a podle chuti osolíme.
Lze podávat už takto, je to výborné. Ale přesto se to dá ještě vylepšit. A to tak, že celou směs zapečeme s vejci a roztrouhaným sýrem. Pak už to nemá chybu.

Labužnické toasty

25. října 2008 v 14:24 | Večery pod lampou
500 g čerstvých hub (žampionů, hřibovitých),
8 plát­ků bílého chleba,
máslo nebo olej,
1 cibule,
mletý pepř;
sůl,
8 plátků šunky,
4 vejce, paprika

Toasty opečeme a obložíme šunkou. Plátky hub du­síme spolu s cibulkou, pepřem a solí na másle nebo oleji. Šťávu z hub z větší části vydusíme a teplé plátky hub rozložíme na opečené toasty se šunkou. Na každý toast pak položíme vejce usmažené jako volské oko, ozdobíme mletou paprikou a teplé po­dáváme.

Obložené houbové chlebíčky

25. října 2008 v 14:17 | Večery pod lampou

150 g čerstvých hub,
50 g hub v octě,
30 g solamy­lu,
2 lžíce mléka,
100 g másla,
petrželka,
50 g emen­tálu,
100 g šunkového salámu,
1 veka,
sůl

Nakrájené houby osolíme a podusíme doměkka. Do mléka zamícháme solamyl, povaříme do zhoustnu­tí, přidáme k houbám, dochutíme a necháme zchlad­nout. Chlebíčky namazané máslem pokryjeme vy­chladlou houbovou kaší, ozdobíme houbami z octa, sýrem, salámem a petrželkou. Podáváme jako před­krm.

Kyselá houbová polévka

25. října 2008 v 13:47 | Večery pod lampou
200 g čerstvých hub (směs) nebo 20 g sušených hub,
2,5 dl kyselé smetany nebo kyselého mléka,
40 g polohrubé mouky,
40 g tuku,
1 malá cibule,
1 bobkový list,
paprika,
sůl,
ocet nebo citron

Čerstvé houby očistíme, opereme, nakrájíme na tenké plátky a podusíme ve vlastní šťávě. V jiné nádobě zpěníme na tuku jemně pokrájenou cibulku, přidáme podušené houby, přilijeme vodu, osolíme okořeníme a dusíme, až jsou houby měkké. V kyselé smetaně nebo kyselém mléce rozkvedláme mouku, přilijeme k houbám, dolijeme podle potřeby vodou a za stálého míchání povaříme. Podle chuti můžeme polévku dokyselit citronovou šťávou nebo octem.

Jemná houbová polévka

25. října 2008 v 13:39 | Večery pod lampou
250 g čerstvých hub (bílé hřibovité, holubinky, čirůvky, májovky a jiné druhy hub),
1 l mléka,
40 g hladké mouky,
40 g másla nebo oleje,
2 žloutky,
špetka zelené petrželky nebo libečku,
sůl

Houby očistíme, opereme, drobně pokrájíme, zalijeme mlékem, zahustíme jíškou a dobře povaříme. Polévku osolíme a ochutíme pouze zelenou petrželkou nebo libečkem. Před podáváním rozkvedláme do polévky žloutky.
 
 

Reklama