Březen 2014

Kuře s jablky

25. března 2014 v 18:27 | sáček nadir |  TV mňamka
1 kuře,
hořčice,
30 g másla,
2 stroužky česneku,
sůl,
pepř černý,
červená paprika mletá,
2 jablka,
křen.

Kuře umyjeme, osušíme a rozporcujeme. Kůžičku na několika místech oddělíme a maso potřeme hořčicí. Máslo smícháme s nastrouhaným česnekem a potřeme ním kuře svrchu. Osolíme, okořeníme, posypeme červenou paprikou. Takto připravené porce kuřete dáme na větší kusy alobalu, obložíme kolečky jablek, dobře zabalíme, aby šťáva při pečení nevytekla. Pečeme nebo grilujeme 20-25 minut. Před podáváním alobal otevřeme a kuře posypeme postrouhaným křenem. Podáváme s dušenou rýži nebo vařenými brambory.

Paprika

25. března 2014 v 18:08 | sáček nadir |  Jak a čím kořenit
pochází původně Jižní a Střední Amariky. V Evropě, kam ji přivezl Kryštov Kolumbus, se pěstuje hlavně ve Španělsku a v Maďarsku. Sladkou papriku používáme do masitých jídel, omáček, sýrů, tvarohu. Paprika je základní složkou při přípravě všech druhů gulášů.

Kotlet myslivce Lopucha

5. března 2014 v 22:18 | Nedělní Blesk, 13. února 2005 |  Recepty opsané z Blesku
4 kotlety,
4 plátky šunky,
4 plátky sýra,
1 lžíce hořčice,
hladká mouka na obalení,
tuk na opečení,
grilovací koření,
4 lžičky másla,
1 cibulka,
2-3 vejce nebo smaženice z hub
Kotlety naklepeme a silně posypeme grilovacím kořením. Obalíme v hladké mouce a opečeme prudce na oleji. Přendáme na pekáček, na který jsmd dali 4 lžičky másla. Vrchní stranu masa potřeme hořčicí, položíme na ni plátek šunky. Zvlášř usmažíme vejce (ještě lepší je smaženice z hub). Navršíme na kotletu a nakonec přikryjeme plátkem sýra. Dáme do trouby zapéct, až se sýr roztaví a zakryje dobrotu. Podáváme s vařeným bramborem nebo jen s chlebem.

Kuře na červeno

5. března 2014 v 21:36 | Nedělní Blesk, 13. února 2005 |  Recepty opsané z Blesku
Kuře naporcujeme na menší kousky i s kostmi a osolíme. Do většího pekáče nebo hrnce dáme 4 lžíce oleje, rozpálíme a maso na něm za stálého míchání orestujeme. Restujeme tak dlouho, až se odpaří všechna šťáva (trvá to třeba i 20 minut). Potom zalijeme vodou, přidáme 2 lžíce octa, kousky masa mají být potopené. Zaklopíme pokličkou a dusíme. Po změknutí odklopíme pokličku, vodu necháme odpařit, přidáme 4 lžíce cukru a 4 lžíce sójové omáčky. Ještě chvíli za stálého míchán´ doděláváme. Pokrm podáváme s rýží. Je velice dobrý, pikantní sladkokyselé chuti. Sójovka způsobí jakoby červenou omáčku.

Skořice

2. března 2014 v 9:31 | sáček NADIR |  Jak a čím kořenit
Skořice je aromatická kůra tropického stromu skořicovníku, která se upravuje a suší. Mletou skořici používáme při pečení moučníků, také do masitých pokrmů arabské, asijské a turecké kuchyni.

Roštěnky Malabar

100 g šunky,
750 g hovězích plátků,
3 lžíce oleje,
sůl,
pepř,
hladká mouka,
1 cibule,
1/4 lžičky skořice,
2-3 hřebíčky,
tymián,
4 rajčata,
1 dcl červeného vína

Plátky masa naklepeme, osolíme, opepříme a obalíme je v mouce. Zprudka opečeme na oleji z obou stran, přidáme nakrájenou cibuli, šunku, skořici, hřebíček a tymián. Nakonec přidáme rajčata, zalijeme vínem a dusíme asi hodinu. Podáváme s rýží nebo bramborem.