Slavnostní plněná vepřová panenka

27. dubna 2013 v 11:04 | Magazín Právo |  Muž v hrnci
4 kousky vepřové panenky, zhruba po 150-200 g,
50-100 g anglické slaniny či podobného masa,
zhruba 200 g nivy,
4 stroužky česneku (můzeme vynechat),
potřeby na trojobal (hladká mouka, vejce, strouhanka),
sůl,
tuk na smažení (ale doporučuji dělat ve frituvacím hrnci),
masové jehly nebo párátka.

Válečky panenky prořízneme jako na roládky, veloce jemně je hranou ruky naklepeme a po obou stranách osolíme. Na proříznutou panenku klademe 2 plátky natenko nakrájené slaniny, na ni položíme hranolek nivy a na něj opět položíme 2 plátky slaniny a v podstatě nivu do těchto plátků zabalíme.
Panenku běžně srolujeme a zhotovíme tak z ní závitky. Ty upevníme po řezu masovými jehlami nebo párátky tak, aby se při smažení neotvíraly.
Po povrchu je potřeme rozmačkaným česnekem.
Připravené plněné panenky i s jehlami nebo párátky obalíme v mouce (tu silně přitiskneme),vajíčku a strouhance (také zamáčkneme) a smažíme běžně ve fritovacím hrnci nebo ve vyšším kastrolu, kde rozpálíme tolik oleje, aby byly roládky téměř potopeny (v průběhu smažení je obrátíme). Olej z kastrolu je po smažení čistý, takže ho slijeme (bez přípeků) a dál běžně používáme. Místo trojobalu je také můžeme obalit ve směsi hladké mouky s mletou sladkou paprikou - směs musí být načervenalá a musíme ji hodně silně zamáčknout.
Pokud by se nám zdálo (v obou případech obalování), že obal méně drží, museli bychom povrch panenek trochu zdrsnit zářezy, potrhat opatrně například zátkou od piva a obalit znovu. To se může stát, pokud jsou panenky vyšší a mají na povrchu silnější neporušenou blanku.

Příloha:
hranolky, osmažené či vařené brambory s máslem, tatarská omáčka, vhodná je malá obloha (nadrobno nakrájená cibule, hořčice, tatarka, plátky rajčete, kukuřice, plátky čerstvé okurky apod.), hlávkový či jiný salát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama